Finanses - Publicistika - Latvijas suverēnais suverēns

Meklēt
Go to content

Main menu:

Informācija tautai sakarā ar pašreizējo ECB izvērsto naudas emisiju

Publicējis Alma Kopa sadaļā Finanses · 12/3/2015 23:37:19
Kā presē un medijos tika ziņots, 2015. gada 22. janvārī, Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidents M. Drāgi paziņoja par ECB aktīvu iegādes programmas paplašināšanu 60 miljardu eiro apjomā katru mēnesi, sākot no šā gada marta līdz 2016. gada septembrim. Kopsummā paredzēts papildus tādejādi emitēt 1,140 biljonus eiro. Tas ir ļoti strīdīgs ECB politikas instruments. Šīs programmas oficiālais pamatmērķis ir inflācijas veicināšana, ko dažkārt mānīgi sauc par naudas stabilitātes politiku. Patiesībā jebkuram cilvēkam ir skaidrs, ka inflācija nekādi nav naudas stabilitāte, bet gluži otrādi, tā ir naudas vērtības krišanās. Neticami, bet fakts, ECB likums nosaka, ka tās pamatuzdevums ir rūpēties par to, lai eiro zonā pastāvīgi būtu apmēram 2 procentu inflācija. Ja nebūs inflācija, tad nebūs arī ekonomikā iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugums. Tā ir pavisam vienkārša ekonomikas sakarība. Bez IKP pieauguma savukārt nerodas papildus ienākumi pasaules īpašumu un ienākumu sadalei par labu kapitāla turētājiem.

Денежная реформа 1961 года

Publicējis Nezināms sadaļā Finanses · 9/11/2014 22:06:14
Денежная реформа 1961 года была крупнейшей диверсией! Население Советского Союза было ограблено партийно-сионистской верхушкой на десятки, а может даже на сотни миллиардов рублей. Финансы и промышленность были расстроены...

Demokrātiska nauda Latvijā! - Pēc Šveices demokrātiskas naudas un banku sistēmas reformas piedāvājuma referendumam

Publicējis Alma Kopa sadaļā Finanses · 5/9/2014 21:55:56
It kā jau nauda nav nekas sarežģīts. Katrs mēs ik dienu izmantojam naudu. Ja mēs par naudu domājam, tad parasti tikai par mūsu rīcībā esošu vai neesošu naudu. Par naudas nozīmi un būtību sabiedrībā reti kurš no mums aizdomājas. Skolā par naudu nemāca gandrīz nekā. Pat universitāšu ekonomikas un finanšu fakultātēs nauda tiek pieņemta kā kaut kāda pašsaprotama un dabas dota parādība. Visa oficiālā ekonomikas teorija balstās uz pieņēmumiem par naudu. Bet nauda nav dabas likums. Nauda ir cilvēku ieviests instruments, kurš atbilst sociālajiem un politiskajiem likumiem konkrētā kultūrā, sabiedrībā vai civilizācijā. Atkarībā no tā naudai var būt atšķirīgas funkcijas, tā var kalpot dažādiem mērķiem.

Vācija par Latvijas lūgumu iestāties zonā

Publicējis Alma Kopa sadaļā Finanses · 7/3/2013 09:53:52
Neizskaidrojamā kārtā, tieši tad, kad eiro krīzes laikā citas valstis grib izstāties no zonas, Latvija vēlas iestāties zonā no 2015. vai 2016. gada (tieši tā ziņo Der Tagesspiegel 06.03.2013, te nav drukas kļūda.
Atpakaļ uz lapas sākumu | Atpakaļ uz sākumu