Alternatīvs skaidrojums kara konfliktam Ukrainā - Publicistika - Latvijas suverēnais suverēns

Meklēt
Go to content

Main menu:

Alternatīvs skaidrojums kara konfliktam Ukrainā

Publicējis Alma Kopa sadaļā Politika · 14/3/2015 16:23:01

LeMonde diplomatique 2015. gada marta izdevumā izsaka hipotēzi par to, ka Novorosijas loma varētu veidoties līdzīgi Transnistrijas lomai. Transnistrija ir šaura izstiepta teritorija starp Moldāviju un Ukrainu ar pus miljonu iedzīvotājiem.

Par Transnistriju meklējiet informāciju citos avotos. Šeit pateikšu tikai tik daudz, ka viņa oficiāli ar savu īpašo statusu un tiesībām ir Moldāvijas valsts sastāvdaļa. Neskatoties uz to, ka 2006. gadā tur rīkotajā referendumā, par pievienošanos Krievijas Federācijai, 98 procenti transnistrieši balsoja par, pievienošanās netika veikta. Tas tiek skaidrots ar to, ka Krievijai esot izdevīga Transnistrijas īpašā loma Moldāvijā, kas tai neļaujot tādējādi iestāties ne NATO, nedz arī ES.


Minētā avīze izvirza tēzi, ka iespējams līdzīgs plāns un mērķis Krievijai esot arī ar Novorosiju un Ukrainu. Ņemot vērā Minskas līgumu, tik tiešām, iespējams, šai tēzei ir pamats. Jo pati Novorosija saskaņā ar pamiera līgumu ir galvenais zaudētājs. Arī ASV ielikteņi Ukrainas valdībā un to atbalstītāji nav īpaši apmierināti. Skatoties no šāda viedokļa, kļūst vieglāk saprast Krievijas nodevību attiecībā pret Novorosiju.


Avīzē interesanti, bet netieši, par kara konflikta Ukrainā izraisītāju tiek vainota Polija un Zviedrija. Šo valstu mērķis "Austrumu partnerības programmas" ietvaros kopš 2009. gada esot bijis radīt konfliktu starp Krieviju un Ukrainu, izjaukt to gadu tūkstošiem vienojošos tautas kultūras un saimnieciskos sakarus. Polijas un Zviedrijas mērķis esot bijis panākt, lai Ukraina pilnībā atsakās no jebkādas sadarbības visos sadzīves un saimniecības līmeņos ar Krieviju. Ja nemaldos, tad arī Baltijas valstis aktīvi iesaistījās un iesaistās vēl šodien šajā austrumu partnerības programmā.


Izvirzot šo otro tēzi, kura vēl pagaidām ir ļoti nekonkrēta un netieša, vairāk nojaušama ne salasāma, šķiet Eiropā parādījušies spēki, kuri jau meklē Ukrainas pilsoņu kara reāli sataustāmos vaininiekus. Ir pamatotas bailes, ka šis karš varētu tikt izvērsts par 3. pasaules karu, kā to tik ļoti vēlas ASV administrācija un visi tās atbalstītāji Austrumeiropas tēlā. Tas viņiem, ASV, ir pat nepieciešams, lai izbēgtu savas valsts gaidīto un prognozēto krahu. Rietumeiropa, cik var novērot, vēlas tomēr izbēgt šo karu. Viņi, ar Vāciju (un tās 273 daļēji vēl remontējamiem tankiem) priekšgalā, labi saprot, ka arī šo karu viņi zaudēs. Tāda zaudējuma sekas neviens nevēlas iztēloties.

PS: Par Novorosiju, Ukrainu, Latvijas, ES, Krievijas un ASV lomu un funkciju šajā konfliktā skatieties manus iepriekšējos ierakstus kopš 2014. gada sākuma.
Atpakaļ uz lapas sākumu | Atpakaļ uz sākumu