Kad mēs atzīmēsim "brīvās Latvijas" upuru piemiņas dienu? - Publicistika - Latvijas suverēnais suverēns

Meklēt
Go to content

Main menu:

Kad mēs atzīmēsim "brīvās Latvijas" upuru piemiņas dienu?

Publicējis Alma Kopa sadaļā Sabiedrība · 18/6/2015 20:31:21

Ieraugot kārtējo atgādinājumu par komunistiskā genocīda piemiņas dienu, nevaru noturēt savu izbrīnu par režīma cinismu. http://nra.lv/latvija/143111-latvija-atzime-komunistiska-genocida-upuru-pieminas-dienu.htm/komentari

Kad mēs atzīmēsim "brīvās Latvijas" upuru piemiņas dienu? "Brīvā Latvija" radījusi vairākkārtēji vairāk upuru! No dzimtenes trimdā ir padzīti ap pus miljonu iedzīvotāju!


Krīzes gados vien (2008-2012) dzimteni bija spiesti pamest 30-35 tūkstoši cilvēku ik gadu!!!! (Tas ir saldo! Tie, kuri atgriezās šeit ir izrēķināti! Skatieties Centrālās Statistikas pārvaldes datus par migrāciju). Un cik ir priekšlaicīgi miruši (skatieties statistiku!), cik pašnāvību (skatieties statistiku, Latvija pieder šeit pie pasaules līderiem), cik bērnu nav dzimuši!!!!

Iedzīvotāju skaits 1987. gadā bija 2,7 miljoni!!!! 2015. gadā tas ir vairs 1,9 miljoni!!!! Vai tas nav genocīds!!!! Tā nav nekāda nejaušība! Nav arī mums bijis ne karš, ne kāda dabas katastrofa, ne arī kāda epidēmija!!!! Tas ir apzinātas valdības politikas - samazināt iedzīvotāju skaitu - sekas vai rezultāts. Un to sauc par genocīdu!!!! Tauta stāv uz iznīcības robežas.

Kad mēs uzsāksim skatīties uz lietām objektīvi? Kad sāksim novērtēt situāciju un notikumus adekvāti un bez aizspriedumiem? Kādēļ tādas divas tik dažādas mērauklas? Kādēļ vienas, salīdzinoši maznozīmīgas lietas, mēs plaši atzīmējam, bet to, kas ir vairākkārtēji nozīmīgāks, vienkārši ignorējam, izliekamies neredzam, nemanām, nesaprotam? Vai mēs neprotam salīdzināt? Bet varbūt mūs tiešām tas apmierina?

Vai tad mēs nemanām, ka režīms, kuru mēs paši ievēlam un apstiprinām varā, ne vien klaji ņirgājas par mums, bet piespiež mūs atzīmēt citas varas radīto upuru dienu, ne ar vārdu nepieminot pašu varas un pārvaldības sistēmas daudzkārtēji lielāku upuru skaitu. Protams, jo briesmīgāku mums izrādīs komunismu un jo biežāk atgādinās mums par tā laika upuriem, jo mazāk briesmīgs mums šķitīs šodienas režīma genocīds. Režīms diriģē, dzied ārijas, un mēs aizmiglotām acīm šūpojamies līdzi, liekam svecītes un ne par ko nedomājam.

Nenoliedzu, ka būtu jāpiemin komunistiskā genocīda upuru diena. Bet daudz svarīgāk un aktuālāk būtu ieviest un pieminēt "brīvās Latvijas" upuru piemiņas dienu! Pēdējie 25 gadi mums nesuši daudz vairāk upuru. Katrs upuris ir jāpiemin. Pieminot visus upurus, varbūt mēs sāksim apjēgt, ko gan mēs paši ar sevi darām nu jau 25 gadus.

Atpakaļ uz lapas sākumu | Atpakaļ uz sākumu