Organizējam miermīlīgu sapulci-gājienu-piketu pret Kijevas agresīvo kara darbību “Ukrainas” austrumos - Publicistika - Latvijas suverēnais suverēns

Meklēt
Go to content

Main menu:

Organizējam miermīlīgu sapulci-gājienu-piketu pret Kijevas agresīvo kara darbību “Ukrainas” austrumos

Publicējis Alma Kopa sadaļā Sabiedrība · 10/7/2014 21:06:49

Dārgie draugi, ir pienācis laiks organizēt akciju pret karu “Ukrainas” austrumos. Mums ir apnicis klausīties mūsu valdības aplamajā un melīgajā nostājā saistībā ar Ukrainu. Mums ir apnicis klausīties un lasīt vienpusējās un tendenciozās ziņas masu mēdijos. Latvijas oficiālās struktūras un masu mēdiji situāciju Ukrainā izgaismo apbrīnojami nekaunīgi vienpusēji. Tie atskaņo vienīgi Eiropas Savienības (ES) un Amerikas Savienoto Valtu (ASV) interešu pamatotu skatījumu un skaidrojumu.

Eiropas Savienības intereses Ukrainā bija pakļaut Ukrainu Eiropas asociatīvajam līgumam, kurš praktiski paredz Ukrainas tautsaimniecības iznīcināšanu un lielas teritorijas ieguvi Eiropas Savienības preču patēriņam. ASV arī ir vairāki savi mērķi saistībā ar Ukrainu. Tur tie vēlējās ražot zemas kvalitātes un pat kaitīgu lauksaimniecības produkciju ES tirgum, kā arī nodarboties ar slānekļa gāzes ieguvi. Tieši Slovjanskas reģionā ASV šo gāzi jau iegūst vairākus gadus. Nevienam arī vairs nav noslēpums, ka šīs tehnoloģijas padara teritorijas neapdzīvojamas. Blakus šiem it kā bezbēdīgajiem komerciālajiem mērķiem, ASV mērķis ir arī Krievijas un ES un to sadarbības vājināšana. ASV ir izdevīga vāja Krievija un ES. Vājas valstis ir vieglāk turēt atkarībā un diktēt tām savus noteikumus jebkurā jomā.

Jo vairāk nemieru un karu pasaulē, jo lielākas cerības ir ASV Federālajai rezervei (FED), ka dolāra sistēma tik drīz nebankrotēs. Dolāra bankrots a
pdraudētu visu ASV viltus impērijas sabrukumu un to postu tās iedzīvotajiem.

Eiropas Savienības mērķis teritorijās, ar kurām tā slēdz līgumus, ir šo teritoriju tautsaimniecības iznīcināšana un to tirgus pārņemšana savā rīcībā. Tādēļ tiek pielāgoti visu apgūstamo teritoriju likumi, standarti un normas Eiropas Savienības likumiem, standartiem un normām. Izkropļotas tiek šo teritoriju izglītības, darba drošības, veselības un vecuma aprūpes un dabas aizsardzības sistēmas. Mēs to ļoti labi zinām un saprotam. Jo tieši tas arī notika Latvijā. Tieši tā tika iznīcināta Latvija kopš 2001. gada.

Ukrainas iepriekšējais prezidents V. Janukovičš pēdējā momentā atteicās parakstīt šo asociācijas līgumu ar ES. Tādēļ ES kopā ar ASV uzrīkoja Kijevā Maidanu, lai gāztu valdību, kura bija pret šo līgumu. Šodienas Ukrainas prezidents P. Porošenko to ir parakstījis. Lai nāktu pie varas, apvērsuma organizatori nenobijās iesaistīt Ukrainas nacistus. Nu šie nacisti ir arī paši iekļāvušies varas struktūrās. Lai slēptu šo faktu, ES un ASV izliekas to nemanām. Un ne tikai! Visos rietumu masu mēdijos par situāciju Ukrainā tiek aktīvi slēpta patiesība un tai vietā izplatīti meli. Oficiālie Latvijas pārstāvji un mēdiji bez kautrēšanās tos tālāk atskaņo mums. Baltieši ar oficiālo Poliju un Lietuvu priekšgalā bieži pat paši fabricē dažādus izfantazētus briesmu scenārijus valstu un tautu savstarpējā naida kūdīšanas nolūkos. Tā tie domā un cenšas izpatikt ES un ASV un izpelnīties savas tautas nicināšanu. Tāda “skaldi un valdi politika” palielina ASV, NATO un ES ietekmi Austrumeiropā. Tā ir klaji pretēja tautas interesēm: labklājība un miers. Tiek ieviesta cenzūra un liegta vārda brīvība, slēdzot atsevišķus valdībai netīkamus masu mēdijus. Ir, protams, arī reti izņēmumi, kad ziņu kanāli tomēr atspoguļo patieso situāciju un dod tam godīgu vērtējumu.

Jūnija beigās Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) ziņoja par 110 000 Ukrainas bēgļiem Krievijā pēdējo nedēļu laikā. Galvenokārt tās ir sievietes un bērni. Pilsētas, kā Slovjanska un Kramatorska un daudzi ciemi ir praktiski iznīcināti, ka tajos vairs nav iespējams dzīvot. Bombardēšana turpinās katru dienu. Krievija ziņo par pus miljonu bēgļiem. Pēc Maidana pretinieku uzrīkotā slaktiņa Odesā, kad arodbiedrību namā tika sadedzināti vairāk nekā 40 cilvēki pagājuši 2 mēneši. Neviens vainīgais nav saukts pie atbildības. Bet Latvijas valdība nekautrējas atbalstīt Ukrainas valdības genocīdu pret pašu tautu.

Tā kā Latvijas tauta ir pati gana cietusi gan no ES, gan arī no NATO, tā vairs nepakļaujas tik viegli melu propagandai. Mēs neesam tik vienpusēji, kā šie domu un uzskatu fabrikanti savās domnīcās domā. Mēs spējam atrast arī alternatīvus ziņu kanālus, un spējam izvērtēt un salīdzināt. Un mums vēl ir spēja izšķirt patieso no meliem un tikumīgo no netikumīgā.

Tādēļ mēs uzskatām, ka mēs vairs nedrīkstam atļaut mūsu valdībai bezatbildīgi un nesodīti atbalstīt P. Porošenko kara darbību Ukrainas austrumos pret teritorijām, kuras kategoriski iestājas pret nacismu un pret pakļaušanos ES un ASV diktātam. Saskaņā ar tautas nobalsošanu šā gada 12. maijā šīs teritorijas iedzīvotāji pat ir par Luganskas un Doņeckas tautas republiku neatkarību no Ukrainas. Arī šo faktu Latvijas valdība uzdrīkstas vienkārši ignorēt. P. Porošenko agresijas tiek atbalstīta pret teritorijām, kuras sevi pasludinājušas par pašnoteiktām.

Lai demonstrētu savu redzējumu un lai pieprasītu no Latvijas valdības un Saeimas politikas maiņu šajā jautājumā, mēs vēlamies organizēt miermīlīgu sapulci, gājienu un piketu. Tautas uzskati nesakrīt ar valdības uzskatiem. Valdība ir tikai mūsu vēlēti priekšstāvji. Suverēns, tātad saimnieks un noteicējs Latvijā ir tauta. Mums nezināmu iemeslu dēļ valdība nepārstāv tautas viedokli šajā jautājumā. Tādēļ mums ir nepieciešams to valdībai skaidri pateikt. Šis nepieciešamības dēļ ir radies plāns organizēt sanāksmi, gājienu un piketu.  

Mūsu mērķi ir skaidri un vienkārši:

1) Vispirms organizēt sapulci un piketu pie Ukrainas vēstniecības, pieprasot P. Porošenko nekavējoties izbeigt kara darbību Ukrainā un atzīt Luganskas un Doņeckas tautas republiku autonomiju.
2) Doties gājienā uz Saeimu.
3) Organizēt pie Saeimas sapulci un piketu, pieprasot no Saeimas, ministru prezidentes L. Straujumas un Ārlietu ministra E. Rinkēviča tūlīt pieprasīt oficiāli no P. Porošenko nekavējoties izbeigt kara darbību Ukrainā un atzīt Luganskas un Doņeckas tautas republiku autonomiju. Pieprasīt no Saeimas, ministru prezidentes L. Straujumas un Ārlietu ministra E. Rinkēviča izmainīt valsts nostāju šajos jautājumos iepriekš norādītajā virzienā.

Mūsu piketa saukļi tātad būtu sekojoši:

Par mieru Ukraina
Par mieru Eiropā
Pret kara darbību Ukrainā
Pret kara agresiju Ukrainā
Pret Porošenko kara agresiju Ukrainā
Par godīgām pārrunām Ukrainā
Par dialogu
Pret nacismu
Pret nacismu Eiropā
Pret nacismu Latvijā
Pret nacismu Ukrainā
Pret nacisma atbalstu Ukrainā
Pret nacisma atdzimšanu Eiropā
Pret nacisma atdzimšanu Latvijā
Pret masu mēdiju vienpusējo ziņošanu
Par vārda brīvību
Pret naida kurināšanu
Pret nacionālā naida kurināšanu
Par nacisma nosodīšanu visā Pasaulē
Pret rusofobiju
Pret starptautiskā naida kurināšanu
Pret NATO izvēršanos Latvijā un Baltijā
Pret NATO vājprātu
Pret NATO agresiju
NATO go home!
Par Latvijas atbalstu Ukrainas pret-nacistu aktīvistiem
Par Latvijas humanitāro atbalstu Doņeckas un Lugnskas iedzīvotājiem
Mēs negribam tikt ierauti karā
Mēs neesam rusofobi
Mūs ar krieviem neiebaidīsi
Krievija šodien aizstāv arī mūsu vērtības
Krievija vairs nav tā, kas reiz bija
Netaisiet no kaimiņiem bubuli!
Krievija nav bubulis, mūs neiebaidīs!
Mēs no kaimiņiem nebaidāmies!
Mēs no ASV nebaidāmies, savus uzskatus skaļi sakām!
Mēs no ES nebaidāmies, savus uzskatus skaļi sakām!
Mēs no Bērziņa nebaidāmies, savus uzskatus skaļi sakām!
Mēs no Straujumas nebaidāmies, savus uzskatus skaļi sakām!
Mēs no NATO nebaidāmies, savus uzskatus skaļi sakām!
Kas tikumīgs – tas nebaidās!
Kas tikumīgs, tam ieroči lieki
Kas runā, tas nešauj!
Mīlestība ir spēks, bailes – vājība!
Brālis brāli nešauj, sātanam nepārdodas!
Nevis bizness, bet miers!
Atmosties, Straujuma!
Atmosties, Porošenko!
Atmosties, Eiropa!
Atjēdzies, Straujuma!
Kaunies, Straujuma!
Kaunies, Porošeno!
Kaunies, Eiropa!
Mieru, Porošenko!
Nepadodies, cilvēk, sātanam!
Esi godīgs pret sevi un citiem!

Un tā tālāk….

Lai pieteiktu šādu pasākumu - sapulci, gājienu un piketu - jārīkojas saskaņā ar likumu Par sapulcēm, gājieniem un piketiem. Likumu var atrast internetā. Likuma 14. punkts nosaka, ka jāpiesaka “organizators (viens vai vairāki) un tālruņa numurs, pa kuru var sazināties ar viņu; pasākuma vadītājs; pasākuma vadītāja palīgi, kā arī kārtības uzturētāji". Uz 100 pasākuma dalībniekiem jābūt diviem kārtības uzraugiem. Tādus var izvēlēties paši organizatori no dalībnieku vidus vai arī noslēdzot līgumu ar kādu attiecīgu uzņēmumu.

Likuma 13. punkts nosaka, ka “Pieteikums iesniedzams pašvaldībai, kuras administratīvajā teritorijā ir paredzēts attiecīgais pasākums.” “Pieteikumu iesniedz ne agrāk kā četrus mēnešus un ne vēlāk kā 10 darbdienas pirms attiecīgā pasākuma norises. Ja par notikumu, saistībā ar kuru šis pasākums tiek rīkots, objektīvi nebija iespējams uzzināt agrāk kā 10 darbdienas pirms tā, pieteikumu par sapulces, gājiena vai piketa rīkošanu iesniedz pēc iespējas agrāk, bet ne vēlāk kā 24 stundas pirms plānotā pasākuma norises.”

Pagaidām šīs idejas nesēji ir divi aktīvisti: Anžela Jotkute un Aleksandra Kravale. No diviem vien, saskaņā ar likumu, nesanāks organizēt šeit minēto miermīlīgo sanāksmi, gājienu un piketu. Ir vajadzīgi vēl vadītāji, vadītāju palīgi un kārtības uzraugi. Tādēļ mēs lūdzam pieteikties visus, kuriem pietiek drosme pateikt publiski savus uzskatus un iesaistīties arī šī miermīlīgā pasākuma rīkošanā. Lūdzu, atsaucieties šeit komentāros vai vēstulē. Pasākums tiks organizēts tikai tad, ja būs pietiekošs skaits atbalstītāju.

Atsaucieties, lūdzu, tie, kuri vēlas piedalīties! Tie, kuri vēlas runāt, piesakieties ar savām runām. Tie, kuri prot runas rakstīt, iesūtiet savas runas. Tie, kuri var atbalstīt ar tehniku, kā mikrofoniem un skaļruņiem, lūdzu, piesakieties. Tie, kuri vēlas palīdzēt vadīšanā vai pieteikties par kārtības uzraudzītājiem, lūdzu, piesakieties. Piesakieties, lūdzu arī tie, kuri vēlas mūs atbalstīt ar piketa materiāliem, pagatavotiem plakātiem, vai plakātu materiāliem.

Atbildīgi mēs esam visi, par to, kas notiek pasaulē. Tas ir mūsu pilsoniskais pienākums, apstādināt nacismu un vienas varas centienus pakļaut sev otras valsts tirgu un līdz ar to iznīcināt šīs valsts tautsaimniecību, kas atņems miljoniem cilvēkiem iespējas savā dzimtenē dzīvot un strādāt, atņems cilvēkiem dzīves pamatus un nākotni.
Atpakaļ uz lapas sākumu | Atpakaļ uz sākumu