Īsta latvieša dzimtenes mīlestība - Publicistika - Latvijas suverēnais suverēns

Meklēt
Go to content

Main menu:

Īsta latvieša dzimtenes mīlestība

Publicējis Alma Kopa sadaļā Sabiedrība · 29/5/2014 17:48:06

Dažas caurmēra šodienas latvieša īpašības:

Īsts latvietis ļoti mīl savu dzimteni.

Īsts latvietis ārkārtīgi lepojas ar latviešu tautas Dainām, kaut noskaitīt spēs, bez ilgas domāšanas, ne vairāk kā divas tautas dziesmas.

Īsts latvietis sevi uzskata par ļoti intelektuālu un kultūras cilvēku. Kultūras pasākumiem, pat ļoti apšaubāmiem, dos vienmēr priekšroku.

Īstam latvietim nepiedien nodarboties ar saimnieciskiem jautājumiem. Neesam jau nekādi tirgoņi!

Īsts latvietis cenšas būt maksimāls individuālists. Maksimāls īpatnis.

Īsts latvietis lielās ar to, ka nespēj ne ar vienu sadarboties, ka neviens viņu nesaprot, ka ļoti atšķiras no citiem, ka ir pavisam savādāks. Tas ir arī viņa izredzētības pierādījums un liecība.

Īsts šodienas latvietis cildina vientulību.

Īsts latvietis visiem stāsta par savu dzimtenes mīlestību, jo īpaši cittautiešiem ārzemēs.

Īsts latvietis iepazīstinot ārzemnieku ar Latviju, tūlīt pēc Latvijas ģeogrāfiskās atrašanās vietas noskaidrošanas, pažēlosies par to, kā Krievija okupēja Latviju un ļoti noteikti pavēstīs par to, ka latvieši nav slāvi. Jo tas būs viens no pirmajiem jautājumiem, kuru tam uzdos ārzemnieks.

Īsts latvietis domā, ka latviešu kultūra pieder Rietumeiropas kultūrai un, ka latviešu vērtības kaut kā līdzinās Rietumeiropas sātaniskajām “vērtībām”. Par sātaniskām viņš tās, protams, nesauks. Īsts latvietis drīzāk atteiksies no latviešu vērtībām un tikumiem, nekā no Rietumeiropas “tikumiem” un “vērtībām”.

Īsts latvietis visās problēmās vaino vispirms krievus, tad Krieviju, Padomju Savienību un visu beidzot savu dzīves partneri vai kaimiņus.

Īsts latvietis jūtas apbižots un apdalīts.

Īsts latvietis neiesaistīties politikā. Jo baidās, sasmērēt savas baltās rociņas.

Īsts latvietis baidās iesaistīties kādā politiskā partijas darbā, jo nav pārliecināts, ka netiks korumpēts un nepārvērtīsies par kangaru. Tādēļ arī īsts latvietis uzskata, ka visi (!), kuri “iet” politikā, tiek uzpirkti un noteikti pārvēršas par jenotiem.

Īsts latvietis uzskata, ja kāds vēlas aktīvi iesaistīties politikā un Latvijas valsts celšanā, tas vēlas nokļūt pie “siles”.

Īsts latvietis uzskata, ka pie “siles” jālaiž tikai tie, kuri jau tur ir, lai nedod Dievs vēl citi netiktu. Būtu jauni zagļi, vai vēl sliktāk, izrādītos, ka kāds tik tiešām nesavtīgi vēlētos kaut ko tautas labā panākt. Un tad izrādītos, ka viņu pārliecība, par tiem ir bijusi maldīga. Vilties latvietis savā ticībā un pārliecība par cilvēku nekrietnību negrib.

Īsts latvietis nekad neaizstāvēs savu dzimteni. Drīzāk tas ļaus to izzagt un stāstīs visiem, ka tā neskaitās izzagšana.

Ja būs grūti, īsts latvietis centīsies pamest dzimteni. Atrast vietiņu, kur tam vieglāk izdzīvot. Līdzi paņems savu ģimeni. Visiem draugiem un paziņām mēģinās iestāstīt, ka tā ir pati labākā un saprātīgākā rīcība. Un ka katram vajadzētu darīt tāpat. Ar visstingrāko pārliecību visiem stāstīt, ka Latvijā nākotnes nav.

Īsts latvietis nevēlas būt kalps, kaut tāds dvēselē ir.

Īsts latvietis baidās būt kungs un noteicējs, jo baidās uzņemties atbildību.

Īsts latvietis baidās, ka kāds viņu varētu vērtēt un kritizēt. Tādēļ labāk paslēpsies krūmos un klusēs.

Īsts latvietis meklē sev patīkamāko kungu.

Īsts latvietis netic nevienam, pat ne sev un Dievam. Bet uzticas savam kungam.

Īsts latvietis, lai iepatiktos savam kungam, gatavs kaitēt sev, savai ģimenei un savai tautai.

Īsts latvietis labprātāk sevi maldinās un mānīs, lai tikai nebūtu jāatzīstas sev, ka ir maldījies.

Īsts latvietis ļoti baidās kļūdīties. Tādēļ atteiksies no jebkādas iniciatīvas, ja nebūs absolūti pārliecināts par to, ka neviens nevarētu tajā atrast nevienu “melnu punktiņu”.

Īsts latvietis ir gatavs visu mūžu pacietīgi gaidīt uz laimes lāci, Laimdotu, Antiņu, Lāčplēsi, Gaismas pils atslēdziņu… Gatavs jebkuru pieņemt un noturēt par laimes lāci vai Laimdotu. Galvenais, lai pašam nebūtu nekas jādara un nebūtu jāuzņemas nekāda atbildība.Šīs caurmēra latvieša īpašības vienādā mērā attiecas gan uz vīriešiem, gan sievietēm. Tādi apmēram ir 95 procenti latvieši. Bet ir arī tādi latvieši, kuri atšķiras no caurmēra (“normālajiem”) latviešiem gan pozitīvā virzienā, gan arī negatīvā virzienā. Pozitīvie ir tie, kuri tomēr uzdrīkstas rīkoties ne pēc “īsta latvieša” standarta. Uzdrīkstas nebaidīties, uzdrīkstas uzņemties atbildību un iniciatīvu tautas un valsts labā un interesēs, nebaidoties no “normālo” latviešu ņirgāšanās. Un ir arī tie, kuri apzināti un mērķtiecīgi iet “kangaros”, lai iznīcinātu Latviju un Latvijas tautu. Šiem “normālie”- īstie latvieši uzgavilē un ļauj par sevi ņirgāties.

PS: Man ļoti skumji, ka mēs esam par tādiem pārvērtušies...
Atpakaļ uz lapas sākumu | Atpakaļ uz sākumu