Vēlētājiem ir tiesības vākt parakstus, lai rosinātu Saeimā likumprojektu par referenduma tiesībām - Publicistika - Latvijas suverēnais suverēns

Meklēt
Go to content

Main menu:

Vēlētājiem ir tiesības vākt parakstus, lai rosinātu Saeimā likumprojektu par referenduma tiesībām

Publicējis Alma Kopa sadaļā Politika · 6/8/2014 19:56:53

Apsveicu! Vēlētājiem ir tiesības vākt parakstus, lai rosinātu Saeimā likumprojektu par referenduma tiesību saglabāšanu!

Tas, ka CVK tomēr atļāva tautai rīkot nobalsošanu par referenduma instrumenta saglabāšanu ir gandrīz negaidīts brīnums. Jo sākotnēji Saeimas juridiskais birojs un Tieslietu Ministrija ekspertu lomā atzina, ka tautai nav tiesības tautas nobalsošanā lemt pret referenduma instrumenta faktisko likvidēšanu.

Turpinājumā ievietoju biedrības Atvērta Pārvaldība vēstuli:

"Labdien !

Šodien CVK atkārtotā sēdē skatīja nolēma:
reģistrēt biedrības „Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā” rosināto likumprojektu, parakstu vākšanai.

Varam sevi apsveikt, jo pretspiediens bija liels (skat.zemāk).

Tagad tālākie soļi:
a) no CVK jāsaņem veidlapa, jāvienojas ar Notāru padomi un pašvaldībām par grafiku.

b) parakstu vākšanu izsludinām no 11.augusta – vēsturiski Latvijai nozīmīgas dienas (1920.gadā ar Latvijas uzvaru noslēdzās karš ar Krieviju, tika parakstīts Miera lūgums)

c) attiecīgi, jāgatavo preses konference11.08.2014. (diemžēl, iecere rīkot Eiropas mājā nav īstenojama, jāmeklē citas telpas)  

d) katram iesniegt Referenduma koordinācijas centrā (APPL) savu sarakstiņu ar e-adresēm - biedrību, grupu, draudžu u.c. e-adreses, kurp nosūtāmas informācijas.

Referenduma iniciatīva varētu būtu sākums Latvijas garīgai atjaunotnei..
(Līdzībās runājot – kā sagrauto Jeruzalemes mūru atjaunošana Nehemijas grāmatā.
to paveica 52 dienās).

Tātad – 30 000 parakstu ( divos mēnešos: augustā-septembrī).
Liekam prātus kopā, kā veikt šo „neiespējamo misiju” !

Smags darbs būs izskaidrot Referenduma iniciatīvas būtību – atcelt Saeimas 08.11.2012. likumu, ar kuru Saeima būtiski ierobežo vēlētāju tiesības no 01.01.2015., praktiski dara neiespējamu rosināt Saeimā jebkādus likumu projektus.
(Sākuma barjera 155 000 apliecinātu parakstu + izdevumi 0,5 miljoni eiro iniciatoriem jāsedz pašiem. Latviešu biedrībai nevienai tādas naudas nav).

Atceļamais likums ieviesa absurdu, ka ir jāsaņem ierēdņu atļauja parakstu vākšanai. Saprotami, ir vajadzīgs sabiedrībai zināt, kas ir iniciatori. Taču šādu leģitīmo mērķi (jēgu) Saeima cenšas aizstāt ar vēlētāju domu cenzūru.

Uz Prezidenta šī brīdinājuma fona ir cinisms ieteikumi no Saeimas Juridiskā biroja un Tieslietu ministrijas - Centrālajai vēlēšanu komisijai - neatļaut iniciatīvu par  08.11.2012. likuma atcelšanu.

Mobilizējamies darbam!"


Šeit pirmā mazā reklāma, īsa video filmiņa.
Nacisms gan vienā momentā iezīmējās. Tas te ir lieks! Jo tas mazliet aplami iezīmē patiesos iemeslus. Patiesībā par iemeslu tika saukts valodas referendums un nevis kādas partijas piedalīšanās 12. Saeimas vēlēšanās.
Atpakaļ uz lapas sākumu | Atpakaļ uz sākumu